Wielu z Nas zastanawia się, w jaki sposób odróżnić buty oryginalne od tych podrabianych. Zwiększone ryzyko podróbki niesie ze sobą popularność danego modelu. Obecnie Vansy spotykane są powszechnie na ulicach i można powiedzieć, że wtopiły się w miejski krajobraz na stałe. Im jest ich więcej, tym więcej pojawia się fałszywek. Często są one na tyle dobre, że mamy trudności z odróżnieniem ich od oryginału. Nie dajmy się jednak wpędzić w pułapkę i starajmy się pamiętać o kilku kwestiach, związanych z odróżnieniem oryginałów od niepełnowartościowych zamienników. Oryginalne Vansy to nie tylko gwarancja jakości, ale także solidność i wygoda, z którą pozostaniemy na długie lata.
Na co zwrócić uwagę kupując Vansy?
Czynnikami, które powinniśmy wziąć pod uwagę są m.in.
-
Miejsce, w którym zamierzamy dokonać zakupu. Renomowane sklepy posiadają w swojej ofercie zazwyczaj obuwie większej ilości marek, niż tylko jednej.
-
Sugerowana cena. Nie powinna być zbyt niska, a jeśli zakupujemy obuwie w promocji zwróćmy uwagę na jego poprzednią cenę i proporcje między wcześniejszą, a obecną.
-
Opinie o sprzedawcy, szczególnie w przypadku sklepu internetowego (ważny czynnik, gdy zamierzamy zamówić buty za pośrednictwem Internetu).
-
Ogólny wygląd butów, detale, miejsca klejenia buta z podeszwą.
-
Elementy sygnujące producenta – logo, metki, napisy.
-
Nasze pierwsze wrażenie. Czy buty wyglądają solidnie, nie występują na nich żadne skazy związane np. z użytymi materiałami czy kolorami.
-
Przednia część buta, ich podatność na zginanie i zachowanie buta po zgięciu (czy szybko wraca do swojego poprzedniego kształtu), oczywiście jeśli mamy możliwość aby to zbadać.
-
Oferowana gwarancja i ewentualna możliwość wymiany – sklep, który oferuje oryginalne obuwie wysokiej jakości, jasno informuje klientów o ewentualnych możliwościach wymiany, w przypadku niezadowolenia z zakupionego towaru.
Logo Vansów
Wykonane jest drukowanymi literami. Z litery V wychodzi pozioma linia znajdująca się nad trzema pozostałymi, tworzącymi napis.
Jeśli buty posiadają metkę to jest ona umieszczona z boku buta, jednak coraz częściej w nowszych kolekcjach projektanci rezygnują z tego rozwiązania i wcale nie umieszczają metki wewnątrz butów.
Cena
Jak wspomnieliśmy nie powinna być zbyt niska. Oczywiście warto korzystać z promocji, jednak niemożliwe jest żebyśmy otrzymali pełnowartościowy produkt za cenę niższą o 50 i więcej procent. Nie należy zapominać, że na cenę produktu składa się nie tylko wartość sugerowana przez producenta, ale także kwota, którą chce zarobić sprzedawca.
Zaufany sprzedawca
W tej kwestii najbardziej przydatne są opinie innych użytkowników. Warto również sprawdzić w przypadku np. sklepu internetowego, jak długo funkcjonuje, czy podany jest kontakt pod który można się zgłosić w razie problemów.
Uwagę powinny również zwrócić zdjęcia i sposób ich wykonania. Najbardziej wiarygodne są profesjonalnie wykonane zdjęcia, na których możemy obejrzeć dany model z różnych perspektyw. Istotne są również opisy, które powinny zawierać podstawowe informacje dotyczące sprzedawanego modelu.
Istotne jest także pozwolenie dodawania opinii, na ich podstawie możemy szybko zbudować zaufanie do danego sklepu lub wręcz przeciwnie, ostrzec innych użytkowników przed nieuczciwymi praktykami stosowanymi przez sklep.
Unikalna podeszwa
To bardzo charakterystyczny element Vansów, który często bywa pomijany przy tworzeniu podróbek.
Dzieli się ona jakby na 3 elementy:
-
Od pięty do śródstopia zastosowano wzór diamentowy.
-
Następnie wzór podeszwy przypomina sześciokąty.
-
Sześciokąty od palców przechodzą znów we wzór „diamentowy”.
Kolejną istotną rzeczą są oznaczenia, powszechnie wprowadzone od 2003 roku. Różnią się one w zależności od fabryki, z której pochodzi obuwie i są to zazwyczaj drukowane litery HF lub R. Jeśli litery te nie występują na naszych Vansach, powinien być to znak, który wzbudzi naszą czujność.
Ofertę Vansów warto sprawdzić w internetowym sklepie e-sporting.pl.