Jak rozpoznać podróbki słuchawek Koss Porta Pro?

Napisany przez on 12 lutego 2012 in Słuchawki - 13 Komentarzy

Koss Porta Pro to budżetowe słuchawki przenośne odpowiednie na kieszeń każdego z nas. Charakteryzują się przede wszystkim dobrym stosunkiem ceny do jakości. Niesie to ze sobą konsekwencje w postaci fali podróbek zalewających serwisy aukcyjne. Aby ustrzec się przed nieuczciwym sprzedawcą warto wiedzieć, że:
 1. Karton oryginalnych słuchawek nie posiada ilustracji na odwrocie. Jeżeli spotkamy się z takowym egzemplarzem to możemy mieć pewność, iż to podróbka.
 2. Nieoryginalny karton słuchawek nie posiada napisu „listen to music on your iPhone*”. Zamiast niego występuje „comfort zone setting for best fit”.
 3. [AdsWithin]
 4. Na końcówce kabla oryginalnych słuchawek jest umieszczona etykieta. W przypadku podróbki jej nie ma.
 5. W środku plastikowej obwódki znajduje się wytłoczona cyfra „1”. W nieoryginalnych egzemplarzach występuje cyfra „4”.
Masz wątpliwości? Zapytaj o poradę na forum!
Opracowano na podstawie:
 1. http://loveray.blogspot.com/2010/12/how-to-identify-fake-koss-porta-pro.html

13 Komentarzy on "Jak rozpoznać podróbki słuchawek Koss Porta Pro?"

 1. paweł 1 marca 2012 o 20:12 · Odpowiedz

  Zauważyłem już kilku sprzedawców na allegro handlujących podrabianymi Koss’ami.

 2. Hendrix 30 kwietnia 2012 o 16:02 · Odpowiedz

  na allegro są po 79 zł….

 3. Dariusz 2 maja 2012 o 06:45 · Odpowiedz

  Zastanawia mnie fakt że rzekome podróbki mają dokładnie takie same pasmo przenoszenia po zmierzeniu.
  podróbki przeważnie mają znacznie gorszą charakterystykę gdy wykona się pomiary, tutaj niby podróbki wypadają identycznie jak oryginały.
  spotkałem się z różnymi cyferkami na plastiku. po jednej stronie 1 po drugiej 4. to oznacza że 1 strona jest oryginalna a druga podrabiana? 😉
  Miałem 1 podróby, czym się różniły? miały strasznie twardy kabel oraz minimalnie inny przetwornik i to na 100 procent są podróbki ponieważ grały znacznie gorzej.
  W Mediamarkt są nawet KPP z cyfrą 4 na pałąku.
  Myślę że 1 oraz 4 cyferki na pałąku to seria słuchawek. natomiast podróbki można poznać po twardym kablu tak było z ep 630 i wieloma słuchawkami. przetwornik też się różni minimalnie z wyglądu za to znacznie jeśli chodzi o pasmo przenoszenia.

 4. Paweł 27 czerwca 2012 o 13:10 · Odpowiedz

  witam,
  Zakupiłem właśnie takie podrobione słuchawki na allegro. Dałem się zrobić. Gdzie można zgłosić taki fakt?

  • admin 27 czerwca 2012 o 14:58 · Odpowiedz

   Można próbować zgłosić do Allegro by usunęli aukcje – tylko ręczny email daje efekt. Słuchawki proszę zwyczajnie zwrócić.

 5. Grzegorz 13 grudnia 2012 o 18:19 · Odpowiedz

  Co do cyferek na plastiku to są to cyfry ustawiane na wtryskarce i zarówno dla oryginału jak i podróbki mogą być takie same czyli dowolne z zakresu od 1 do 4 (w zależności ile jest gniazd w formie wtryskowej).
  Cyfry te służą do kontroli jakości podczas taśmowej produkcji.
  Proponowałbym usunąć tą cechę jako róznicującą oryginał od podróbki

 6. Ola 11 stycznia 2013 o 15:07 · Odpowiedz

  Jestem pod ogromnym wrażaniem, bo nigdy wcześniej nie spotkałam się z tak fachowym serwisem.

 7. ijonus 5 maja 2013 o 15:19 · Odpowiedz

  Pelna wersja tutaj, nie wiem czemu tu jest to samo tylko tak mocno okrojone, zwłaszcza o najistotniejsze elementy. A zainteresowałem się tematem bo kupiłem na allegro wariant Hot Red – wygląda na to że też podróba. Gorzej gra, literówki na obwolucie, gorsza jakość itd.

 8. Dawid 4 sierpnia 2013 o 11:29 · Odpowiedz

  Mam pytanie trafiłem tu przypadkiem, gdyż mój telefon lg l9 ma w zestawie słabe słuchawki. I przeglądając internet polecają te słuchawki i zamierzam je kupić i mają na nie promocje w mixelectronics są po 84 zł. I czytam ze dużo podróbek jest jak myślicie można im zaufać i wziąć za tą cenę?

 9. Wolfgang 17 września 2013 o 06:49 · Odpowiedz

  Kupiłem Koss Porta Pro jakiś czas temu na allegro. Za około 100 zł. opakowanie było inne od tych z MM – nie kartonowe, nie czarne, ale raczej plastik jakaś seria wcześniejsza czy co. No i mam zagwostkę czy to oryginał. osoba, która sprzedawała miała ze 20 szt i już ich nie ma. Kabel miękki (wersja z białymi szwami), napis na końcówce jest, ale jest i cyfra 4 chociaż tym się nie sugeruje. Ogólnie słuchawki grają bardzo dobrze, ale pierwszy egzemplarz buczał prawy kanał przy najmniejszym basie (pierdziawka) i balance był odwrotnie ustawiony. Napisałem do sprzedające i wymieniła mi słuchawki – te po jakimś czasie też w prawym kanale zaczęły pierdzieć przy nawet małym basie. Czy mam podróbkę? Czy oryginały też pierdzą? Gdyby nie ta wada słuchawki super. Oczywiście pierwszą nie na wszystkich utworach, ale na sporej większości.

 10. Peter 18 października 2013 o 18:40 · Odpowiedz

  Słucham muzy na Koss Porta Pro od kilku dobrych lat. Właściwie to odkrywam muzykę na nowo z tymi słuchawkami. Nic nie „pierdzi” nawet jak się bas podbije na equalizerze. Dławić się zaczynają dopiero jak im się da czadu ponad zdolności przetworników.

 11. Michał 11 grudnia 2013 o 09:27 · Odpowiedz

  na redcoon.pl sprzedają kossy porta pro z czarnym kartonowym opakowaniu. Jeśli chodzi o cyferki n aplastiku to maja z jednej strony 2 a z drugiej 4. czy według tych informacji, redcoon sprzedaje podróbki?

 12. Krzysiek 17 stycznia 2014 o 09:04 · Odpowiedz

  Mam raczej oryginały (poserwisowe) i na jednej słuchawce jest 2 a na drugiej 3. Wtyk mam nie prosty lecz pod kątem 90st. Grają wybitnie. Szczególnie bas.

Zostaw Komentarz