Jak rozpoznać podróbki markowych perfum?

Napisany przez on 20 sierpnia 2013 in Perfumy - Bez komentarzy

Jak rozpoznać podróbkę markowych perfum? Postaramy się przedstawić tutaj kilka przydatnych rad jak odróżnić oryginalne markowe perfumy od podróbek. Często przeglądając aukcje internetowe możemy natknąć się na nasze perfumy o wiele taniej niż w sklepie, nie powinniśmy się od razu denerwować ponieważ istnieje wielkie prawdopodobieństwo że to podróbki.


1. Flakonik.
Oglądając flakonik powinniśmy zwrócić uwagę na dno, jeśli jest ono krzywo wylane i szorstkie to znaczy że mamy do czynienia z podróbką. W oryginalnych markowych perfumach nie ma mowy o takim dnie, jest to wręcz niedopuszczalne. Kolejnym elementem jest łączenie ścianek flakonika, łączenia powinny być również proste, gładkie i delikatne łączenia – tak jest w oryginalne. W podróbkach łączenia te często są ostre, szorstkie i nierówne.

2. Naklejki
Naklejka to dobry element, może nawet najlepszy jeśli chcemy poznać podróbkę markowych perfum. Naklejki na oryginałach muszą być idealnie przyklejone, prosto, bez pęcherzyków powietrza pod naklejką, nie mogę odchodzić z żadnej strony, nie ma mowy żeby takie rzeczy działy się z naklejkami w przypadku oryginalnych markowych perfum. Rzecz na którą jeszcze powinniśmy zwrócić uwagę to umiejscowienie naklejek. Dobrze jest sprawdzić w oryginalnym sklepie czy też na stronie producenta jak rozmieszczone są naklejki i porównać to z naszą ofertą – chodzi tutaj głównie o naklejkę na dnie flakonu, musi ona znajdować się na samym środku. Na naklejce musi się również znajdować kod po którym możemy sprawdzić czy perfum jest oryginalny. Jeszcze jednym elementem który musimy sprawdzić to zmywalność napisów, w przypadku oryginału nie ma mowy o jakimkolwiek rozmyciu się napisów, nawet po długotrwałym kontakcie z wodą.

3. Atomizer
Atomizer w oryginalnych markowych perfumach jest wykonany bardzo starannie, jest dobrze osadzony, zagięcia są równomierne z każdej strony i identyczne, nie ma tutaj mowy o żadnych ostrych krawędziach oraz podobnych zaniedbaniach.
Wszystkie elementy techniczne, czyli opakowanie, atomizer itd. Są idealnie wykonane ponieważ producent obojętnie w jakim kraju nie produkowałby perfum, w każdym używa takich samych maszyn które sprawiają że opakowania i inne są idealnie takie same, nie ma mowy o jakimkolwiek błędzie.

4. Zanieczyszczenia i kolor perfum
Jeśli obejrzeliśmy już opakowanie i sam flakonik czas sprawdzić czy w naszym perfumie nie pływają jakieś zanieczyszczenia lub też czy nie jest ona czasem „mleczny”. Oryginalne markowe perfumy zawsze są krystaliczne czyste, jeśli zauważymy jakieś zanieczyszczenia lub też coś innego pływającego w naszych perfumach – mamy do czynienia z podróbką.

Podsumowując wszystko przed zakupem perfumu należy sprawdzić te rzeczy:
-odcień i wygląd flakonu oraz opakowania
-wygląd i konstrukcję atomizera
-napisy i naklejki na butelce – umiejscowienie oraz jakość
-numer seryjny
-przejrzystość perfum i ich kolor
-ozdoby i detale flakonu
-zapach – jeśli to możliwe

DPMissDiorEdp_for-screen1

Masz wątpliwości? Zapytaj o poradę na forum!

Zostaw Komentarz