Jak rozpoznać podróbki butów Air Max?

Napisany przez on 20 sierpnia 2013 in Buty - 9 Komentarzy

Jak rozpoznać podróbki Air Max-ów? Jak odróżnić podróbkę od oryginału? Wielu z nas zadaje sobie te pytania przeglądając oferty na aukcjach allegro czy też innych portali. Postaram się podać tutaj kilka praktycznych rad jak wystrzegać się przed podróbkami Air Max-ów.

1. W razie wątpliwości co do oryginalności butów poproś sprzedawcę o zdjęcie wewnętrznej metki buta. Na metce znajduje się kod który po wpisaniu w google powinien pokazać takie same buty jak oglądamy, w tej samej kolorystyce i modelu. Jeśli sprzedający wykręca się od przesłania zdjęcia, przedłuża specjalnie całą procedurę lub odmawia przesłania zdjęcia możemy podejrzewać że to prawdopodobnie podróbka.


metka_air_max

2. Uważaj na strony-sklepy które sprzedają tylko i wyłącznie podróbki. Jeśli znajdziemy sklep który oficjalnie nie prowadzi współpracy z Nike to musimy być podwójnie czujni, jeśli jeszcze ceny w tym sklepie są o wiele niższe niż u producenta np. o 30-50% to już widzimy sami że coś tu nie gra. Często jeszcze bardzo duży wybór starych modeli oraz pełna rozmiarówka w tych modelach może rodzić wątpliwości.

3. Kupując na aukcjach Allegro musimy zwracać uwagę na lokalizację towaru, często sprzedawcy są tak bezczelni że sprzedają podróbki których nawet nie mają na własność fizycznie. Kupując od nich na aukcji mamy zaznaczone że czas dostawy to około 20-30dni, co znaczy że sprzedawca zamawia słabe podróbki z fabryki w Chinach czy też Wietnamie od razu na nasz adres. Może to skutkować kilkoma nieprzyjemnościami takimi jak: konieczność opłacenia cła oraz podatku VAT, karą za import podróbek i kosztami utylizacji (przypominamy że import podróbek do krajów UE jest nielegalny). Istnieje tez opcja że fabryka z której sprzedający zamówił w ogóle może nie istnieć a nasze podrobione Air Max-y zobaczymy tylko na zdjęciu na aukcji.

4. W środowisku osób które są fanatykami Air Max-ów istnieją pewne „białe kruki” czyli konkretne modele w konkretnej kolorystyce. Mowa tutaj o modelach które wychodziły tylko w ograniczonej ilości. Często te buty sprzedawane są w drugim obiegu, oczywiście po wyższej cenie niż w sklepie. Jak widać na Allegro czy też innych portalach możemy kupić oczywiście te modele w pełnej rozmiarówce! Osoby znające się na rzeczy wiedzą od razu że coś tu nie gra. Poniżej kilka pożądanych modeli w szukanej kolorystyce:


air-max-90-infrared
Air Max 90 Infrared

AM-1-OG-CW
AM 1 ‘OG CW’

Men_Nike_Air_Max_1_Trainers_Omega_Pack_Obsidian_Sport_red_White_5_1
AM 1 ‘Omega Pack


5. Ostatnia rada to taka, że nie da się kupić Air Max-ów poniżej 300zł. Chyba że oficjalny sklep zrobi jakąś wielką wyprzedaż np. końcówki serii czy też wyprzedaż kolekcji.

Zobacz też: Nike Sportswear

Masz wątpliwości? Zapytaj o poradę na forum!

9 Komentarzy on "Jak rozpoznać podróbki butów Air Max?"

 1. Jozek 26 sierpnia 2013 o 18:07 · Odpowiedz

  Oczywiscie ze da sie kupic ponizej 300zl.. zagranica 😛

 2. wiktoria 13 września 2013 o 15:00 · Odpowiedz

  Znalazłam stronę internetowa na której są niezwykle korzystne ceny. Czy mógłby ktoś zweryfikować ? http://www.retrobut.pl/wyprzedaz.html Z góry dziękuję.

  • tralalalal 29 września 2013 o 14:38 · Odpowiedz

   Moim zdaniem to podróby.

  • Julia 19 października 2013 o 06:27 · Odpowiedz

   ta strona to jakiś wirus czy coś, nie wchodź na tą stronę bo mojej kol brat sb z tego zamówił i przychodziły z 2 miesiące a jak już przyszły to podróby.!

  • Mateusz 13 listopada 2013 o 15:31 · Odpowiedz

   ostatnio w TV bylo o tej stronce i odradzam kupna !

 3. MM 17 listopada 2013 o 12:38 · Odpowiedz

  Oczywiście unikajcie tego kogoś http://allegro.pl/sklep/29012481_hong-kong

 4. Sandra 19 lutego 2014 o 15:21 · Odpowiedz

  http://www.tuptup24.sklep.pl/obuwie-damskie/nike-air-max-90_p_88.html fake czy oryginal ? podobno made in china . Proszę o kontakt

 5. Karolina 1 marca 2014 o 06:40 · Odpowiedz

  Witam. Zakupiłam buty nike air max 90 na allegro. Sprzedający posiadal 100% pozytywnych komentarzy. Zdecydowałam się na kupno. Buty przyszły na drugie dzień po wysłaniu. Wszystko ogl sie zgadza, numery, kody buta. Lecz wiem ze podobno każdy but air max powinien miec szarą wkładkę po tej drugiej stronie? CzyKAŻDY but musi mieć szarą wkładkę? Jeżeli ma biała tzn że podróbka?

 6. Klaudia 16 kwietnia 2014 o 13:05 · Odpowiedz

  `. One są oryginalne czy raczej podróby .? Nie znam się a nie chciałabym kupić podrób które na pewno nie są tak wygodne jak oryginałki Maxów.

Zostaw Komentarz