Jak rozpoznać podróbki Burberry?

Napisany przez on 6 sierpnia 2013 in Odzież, Torebki - 3 Komentarzy

Burberry to marka, której znakiem rozpoznawczym jest szkocka krata. W ofercie Burberry znajdziemy przede wszystkim damskie i męskie ubrania ale także torebki, buty czy akcesoria. Ze względu na popularność marki i stosunkowo wysokie ceny na rynku dostępnych jest sporo podróbek Burberry. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, który mamy nadzieję pomoże Ci rozpoznać podróbki Burberry.


1. Burberry Nova Check to nazwa najpopularniejsze kraty Burberry, którą najczęściej spotkamy na torebkach Burberry i galanterii skórzanej. Pamiętaj że zawsze wygląda ona w ten sam sposób. Są to trzy symetryczne przecinające się linię z białym wypełnieniem. Dodatkowo pomiędzy nimi znajduje się cieńsza czerwona linia linia ustawiona równolegle do ciemnych linii. Wzór możecie zobaczyć na poniższym zdjęciu. W oryginalnych produktach linie te są zawsze proste i bardzo symetryczne.

Jak rozpoznac podróbki Burberry

2. Metki Burberry – charakterystycznym elementem, po którym możemy rozpoznać podróbki Burberry jest logo znajdujące się na metkach i guzikach ubrań Burberry. Chodzi konkretnie o czcionkę użytą w nazwie marki. W oryginalnych produktach litera „R” na metkach i guzikach ma „ogonek” w charakterystycznym kształcie, który możecie zobaczyć zarówno na znajdującym się powyżej zdjęciu z logo, jak i na poniższym zdjęciu guzików (po lewej oryginał, po prawej podróbka).

Burberry Guziki

3. Logo Burberry – to wizerunek rycerza na koniu nazwany z angielskiego Equestrian Knight. Na oryginalnych produktach Burberry logo będzie dokładnie wyszyte, a koń będzie wyglądał rzeczywiście jak koń, a nie jak zbitek nitek bliżej nieokreślonego kształtu, który można znaleźć na podróbkach. Przykład na poniższym zdjęciu, po lewej oryginalne logo Burberry, po prawej logo z podróbki.

Burberry Logo

Masz wątpliwości? Zapytaj o poradę na forum!

3 Komentarzy on "Jak rozpoznać podróbki Burberry?"

  1. sonia 4 grudnia 2013 o 12:00 · Odpowiedz

    witam jestem posidaczką szala i nie wiem czy jest oryginalny :( niestety po przeczytaniu waszego wpisu nadal nie wiem załaczam kilka zdjeci i czekam na wasza odpowiedź :)
    http://img1-pl.vinted.net/images/item_photos/624/004/6240044.jpg?1384951669
    http://img1-pl.vinted.net/images/item_photos/623/999/6239990.jpg?1384951559

  2. daras 21 maja 2014 o 06:36 · Odpowiedz

    Bardzo dobry artykuł. A może jeszcze jakieś tipy z rozpoznawaniem oryginalnych (lub nie) metek. Np. w jakich krajach Burberry szyje jaka jest oryginalna czcionka na metce etc.

Zostaw Komentarz