Jak rozpoznać podróbkę zegarka Rolex?

Napisany przez on 13 lutego 2012 in Zegarki - 2 Komentarzy

Rolex to szwajcarska firma zajmująca się produkcją ekskluzywnych zegarków. Ich produkty znane są na całym świecie przede wszystkim z prestiżu i swej precyzji. Cechy te oczywiście są odpowiednio wysoko wyceniane. Na rynku, nie doświadczony użytkownik może kupić podróbkę. Produkty tej firmy są bardzo drogie, a podróbki często się zdarzają. Łatwo wydać kilka tysięcy na produkt z którego nie będziemy zadowoleni, ani nie będzie oryginalny. W tym przypadku, nie powinniśmy zakupu dokonywać pochopnie. Nikt z nas nie chciałby z pewnością stracić kilkuset tysięcy złoty na kupnie nieoryginalnego egzemplarza. Warto więc wiedzieć, że:
 1. Zasadnicza różnica występuje w mechanizmie napędzającym. Podróbki posiadają części gorszej jakości. Całość jest zazwyczaj pozłacana tylko miejscami.
  Jak rozpoznać podróbkę zegarka Rolex?
 2. W podróbkach brakuje niektórych numerów względem oryginału.
  Jak rozpoznać podróbkę zegarka Rolex? 
 3. [AdsWithin]
 4. Tył oryginalnego zegarka posiada wygrawerowane napisy. W podróbkach mają nieco odmienny kolor.
  Jak rozpoznać podróbkę zegarka Rolex?
Masz wątpliwości? Zapytaj o poradę na forum!
Opracowano na podstawie:
 1. http://www.bernardwatch.com/Fake-Rolex-Comparison

2 Komentarzy on "Jak rozpoznać podróbkę zegarka Rolex?"

 1. Marek 18 lutego 2012 o 10:29 · Odpowiedz

  Obiło mi się o uszy, że takowe zegarki wcale nie są niżej jakości. Są robione ponoć po godzinach, przez co nie mają certyfikatów.

  • admin 18 lutego 2012 o 11:34 · Odpowiedz

   Niestety tak nie jest. Pracownicy nie mogą robić zegarków po godzinach, bo jaka firma narażałaby własną markę na straty? Podróbki produkowane są w oddzielnych fabrykach i nie mają nic wspólnego z oryginałami.

Zostaw Komentarz