Jak rozpoznać podróbkę zegarka Omega?

Napisany przez on 11 marca 2013 in Zegarki - 1 Komentarz

Omega to szwajcarska firma produkująca luksusowe zegarki. Po tym względem jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych firm na świecie.
Według przeprowadzonych badań jest rozpoznawalna przez niemal 70% populacji. Co ciekawe jej produkty zostały wybrane przez organizacje NASA do programu Apollo i jako pierwsze pojawiły się na księżycu. Sporo osób może je również kojarzyć z znanej serii filmów toczącej się dookoła przygód Jamesa Bonda. Internetowy kanał TheSwissVictorinox postanowił sprawdzić czy istnieje możliwość zakupu podróbki zegarka Omega oraz w jaki sposób można się w porę zorientować o swoim złym wyborze. Osoba prowadząca kanał do prezentacji używa nietypowych narzędzi. O co dokładnie chodzi? Więcej informacji w samym filmie.

Masz wątpliwości? Zapytaj o poradę na forum!

Jeden Komentarz on "Jak rozpoznać podróbkę zegarka Omega?"

 1. Szafi 2 września 2013 o 12:14 · Odpowiedz

  Jeśli chodzi o rozpoznanie podróbki to ten film nie jest do końca pomocny. Już tłumaczę dlaczego.

  1. Oglądając ten filmik myślałem ze ten nóż będzie mu potrzebny do tego aby sprawdzić czy jego oryginał ma szkło szafirowe. Skoro takiego oryginała miał po szlifie ostrym nożem szkło się nie porysuje. (no ale może bał się o swój zegarek :P)
  2. Tłumaczenie gdzie, jaka nazwa powinna widnieć na oryginale nie zawsze może wam pomóc gdyż wiele podróbek jest tak dobrze podrobionych, że dla złodziei i dzisiejszej technologi kopiowanie tarczy nie bedzie problem.
  3. Oczywiście nawet początkujący użytkownik takiego zegarka może rozpoznać oryginalność ze strony wykończeniowej – stal, wykonanie, grawery, jakość pierścienia itp.
  4. jednakże podróbki które kosztują nawet do kilku tysięcy złotych (sic!) są wykoywane z dobrych materiałów i ocena takiego zegarka z takiej strony może być zgubna dla potencjalnego klienta.
  5. Oryginalne zegarki Omega są sprzedawane tylko w autoryzowanych punktach ! Bądź sprowadzane na zamówienie z Szawajcarii od producenta Omega Swiss.
  6. Podstawą przy zakupie takiego zegarka są certyfikaty wydawane w szwajcarii, międzynarodowa gwarancja i numery seryjne zegarka (akurat tutaj gość w filmiku wykazał się bystrością)
  7(!). Najważniejsza rada i upewnienie się czy jest to oryginał w 101% to wybranie się do autoryzowanego punktu bądź zegarmistrza (z dyplomem fachowca – nie krawca który naprawia wszystko!) i prośba o sprawdzenie zegarka i potwierdzenie jego autentyczności. Autor filmiku nie pokazał tego choć jest to tak naprawdę najważniejszy punkt do sprawdzenia czy jest to zegarek oryginalny. Po otwarciu takiego zegarka widoczny jest mechanizm. Fachowy zegarmistrz od razu będzie wiedział co to za mechanizm i czy jest on zrobiony na oryginalnych częściach( oryginał może być złożony nawet z 200 części i specjalne grawery także są tam umieszczone).

  Jeżeli bedziecie chcieli kupić taki zegarek, a ceny dobrej Omegi to ok. 15-55 tyś zł to wybierzcie ostatni punkt gdyż tutaj nie majac odpowiedniej wiedzy będziecie mieli pewnośc, że kupujecie coś wiecej niż zegarek… kupicie Omege 😉

Zostaw Komentarz