Jak rozpoznać podróbkę zegarka Casio Edifice?

Napisany przez on 15 sierpnia 2013 in Zegarki - Bez komentarzy

Podróbki zegarków dotyczą zazwyczaj bardzo drogich marek jak chociażby legendarny Rolex. Okazuje się jednak, że również popularne modele nieco tańszych marek doczekały się swoich podróbek. Jednym z takich zegarków jest Casio Edifice. Poniższy krótki poradniki pokaże Ci jak rozpoznać podróbkę zegarka Casio Edifice. Zapraszamy także do zapoznania się z innymi poradnikami na naszej stronie oraz do odwiedzenia naszego forum.


Na rynku dostępne są bardzo dobrze wykonane podróbki zegarka Casio Edifice. Mają one tą samę wagę i wygląd, włącznie z drobnymi detalami. Zdarza się, że niektóre sklepy sprzedają te podróbki jako oryginalne zegarki Casio.

W przypadku oryginalnych zegarków Casio mechanizm zegarka produkowany jest w Japonii, a obudowa w Chinach. W przypadku podróbki wszystkie elementy pochodzą z Chin. Podróbkę Casio Edifice można rozpoznać prostą sztuczką. W tym celu spójrzmy na poniższe zdjęcie.

Jak rozpoznać podróbkę Casio Edifice

Po naciśnięciu korony (na zdjęciu numer 1), wskazówka sekundowa (na zdjęciu numer 2), rozpocznie ruch, każda minuta będzie odnotowywana na liczniku oznaczonym na zdjęciu literką A. W przypadku oryginalnego zegarka po odliczeniu 30 minut wskazówka sekundnika zatrzyma się na godzinie 12. Natomiast w przypadku podróbki wskazówka będzie kręcić się dalej nawet po odliczeniu 30 minut na liczniku A.

Masz wątpliwości? Zapytaj o poradę na forum!

Zostaw Komentarz