Jak rozpoznać podróbkę torebki Gucci?

Napisany przez on 9 września 2013 in Torebki - Bez komentarzy

Będąc na wakacjach często spotykamy sklepy z markową odzieżą, dodatkami i innymi wartymi fortunę rzeczami. Jednak często zadajemy sobie pytanie czy to na pewno oryginał? W tym artykule pomożemy wam posiąść wiedze jak rozpoznać podróbki torebek Gucci. Może będziecie chciały tylko zaspokoić swoją ciekawość, a może rzeczywiście zastanawiacie się nad zakupem tej pięknej torebki.


1. Po pierwsze starannie oglądamy torebkę, sprawdzamy szwy, cięcia skóry oraz łączenia. Wszystkie one powinny być równe na całej torebce, NIE ma mowy żeby coś było nie tak, że gdzieś coś jest niedoszyte, coś wystaje itd. Szczególnie sprawdzamy te elementy jeśli mamy do czynienia z torebką z zapinaną kieszenią na zamek.

2. Kolejnym naszym działaniem powinno być sprawdzenie czy torebka zawiera specjalną kartę tzw. Gucci Controllato. Oryginalna torebka posiada kartę która ma nadrukowaną nazwę firmy dużymi literami – GUCCI. Pod napisem, na białym tle powinniśmy znaleźć słowo Controllato oraz numery 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 0. Karta na awersie jest koloru ciemnoszarego, a rewers jest biały, niezadrukowany – ZAWSZE.

3. Nowa oryginalna torebka od Gucciego jest zawsze zapakowana w worek z zapięciem na sznurek. Oryginalne worki występują w dwóch modelach. Pierwszy ciemnobrązowy wykonany jest z satyny. Logo GG jest nadrukowane na nim i znajduje się na awersie. Drugie „G” w logo musi być oczywiście charakterystycznie odwrócone. Drugi model worka jest jasnobrązowy, posiada on poprzeczny, złoty napis Gucci na przedniej stronie.

4. Oryginalne torby posiadają również włoski rodowód – znacznik w środku torebki, obok napisu Gucci w środku znaleźć powinniśmy też „Made in Italy”. Powinniśmy również znaleźć numer seryjny torebki który składać się będzie z czterech lub sześciu cyfr nadrukowanych na skórze.

Mamy jeszcze jedną uniwersalną radę dla tych z nas, które chcą się zdecydować na zakup tej pięknej, wartej małą fortunę torebki, jeśli chcecie kupić na pewną oryginalną torebkę to zróbcie to w firmowym butiku!


g

g-1

g-2

g-4

g-5

g-6

g-7

Masz wątpliwości? Zapytaj o poradę na forum!

Zostaw Komentarz