Jak rozpoznać podróbkę perfum Chanel Coco Mademoiselle?

Napisany przez on 21 sierpnia 2013 in Galanteria, Perfumy - 2 Komentarzy

Perfumy to chyba najczęściej podrabiane produkty na świecie. Podróbki perfum spotkać możemy praktycznie wszędzie od parkingów supermarketów, na których oferują je szemrani sprzedawcy po sklepy internetowe i oczywiście aukcje. Szczególnie kupując w internecie trudno jest rozpoznać podróbki perfum. Poniżej znajdziecie poradnik o tym jak rozpoznać podróbkę perfum Chanel Coco Mademoiselle. Jeśli planujecie zakup tego właśnie zapachu warto zapoznać się zamieszczonymi poniżej informacjami.


1. Pudełko

Tutaj różnice między podróbką, a oryginałem są dosyć subtelne jak widzicie zresztą na poniższym zdjęciu. Czcionki i nadruki na podróbce są nieco grubsze i mniej wyraźne, a czasem zdarzają się także błędy w składzie ale o tym niżej. Nieco więcej różnic jest widocznych przy porównaniu butelek jednak gdy mamy w ręku perfum w kartoniku to najczęściej nie mamy jak obejrzeć butelki.

Chanel Coco Mademoiselle pudełko

Jak widzicie na zdjęciu przód kartonika różni się bardzo nieznacznie bez oryginału w ręku do porównania trudno nam tu będzie do czegoś się przyczepić. Rzućmy jednak okiem na tył kartonika gdzie różnice są już znaczniejsze. Na pudełku podróbki czcionka jest grubsza, a poszczególne elementy rozłożone są w całkiem inny sposób. Najczęściej błędy spotykane są we fragmencie zawierającym skład perfum. Tu na podróbkach linie ułożone są całkiem inaczej, zdarzają się również błędy w pisowni lub całkiem inne składniki niż oryginale (zobacz poniższe zdjęcia).

Chanel Coco Mademoiselle pudełko tył

Chanel Coco Mademoiselle pudełko skład

2. Butelka

Kupując perfumy nie zawsze mamy możliwość dokładnego obejrzenia butelki, a szkoda bo na tym etapie identyfikacja podróbki staje się dużo łatwiejsza. Pierwszym co się rzuca w oczy w podróbce Chanel Coco Mademoiselle to dużo grubsze dno i ogólnie dużo bardziej toporna i nierówno odlana butelka. Również napisy na spodzie butelki są inne, a na podróbce widać wyraźny, toporny ślad „odlewania” butelki. Różnice możesz zobaczyć na poniższych zdjęciach.

Chanel Coco Mademoiselle butelka

Chanel Coco Mademoiselle butelka spód

3. Korek

W prymitywnych podróbkach można spotkać korek wykonany z plastiku. W podróbkach nieco wyższej klasy jeśli można tak powiedzieć korek jest szklany jak w oryginale jednak często podróbkę zdradza to, że logo nie jest umieszczone dokładnie na środku (zobacz zdjęcie poniżej). Dodatkowo korek w podróbkach może być niesymetryczny i krzywy.

Chanel Coco Mademoiselle korek

4. Kolor i zapach

Na koniec zostawiliśmy sobie ocenę koloru i zapachu, niestety rzadko mamy okazję sprawdzić te elementy przed zakupem. Oryginalne perfumy Chanel Coco Mademoiselle mają kolor różowy, a podróbki często są w odcieniu bardziej wpadającym żółty lub brązowy. Zapach w podróbkach będzie oczywiście słabo wyczuwalny i zniknie dosłownie po kilku minutach podczas gdy zapach oryginały będzie jeszcze wyczuwalny nawet po kilku godzinach.

Chanel Coco Mademoiselle kolor

Zdjęcia pochodzą ze strony: http://www.dino.co.uk/labs/2011/how-to-spot-fake-chanel-coco-mademoiselle/

Masz wątpliwości? Zapytaj o poradę na forum!

2 Komentarzy on "Jak rozpoznać podróbkę perfum Chanel Coco Mademoiselle?"

  1. Małgosia 6 kwietnia 2014 o 09:28 · Odpowiedz

    „gdy mamy w ręku PERFUM w kartoniku…”
    czy autor nie zna odmiany słowa”perfumy”?a tłumaczy nam nt.podróbek?
    GDY MAMY W RĘKU PERFUMY!!!!! a nie żaden perfum!

  2. Berbeć Poruchalec 27 grudnia 2015 o 20:22 · Odpowiedz

    Uważajcie na Allegro tam sprzedają podróbki – niby że testery po ok. 130 zł. Ja naciąłem się na niejakiego janczykdrogeria.

Zostaw Komentarz