Jak rozpoznać podróbkę paska Gucci?

Napisany przez on 8 sierpnia 2013 in Galanteria, Paski - Bez komentarzy

Gucci to jedna z ekskluzywnych, bardzo drogich marek. Jednym z najczęściej podrabianych produktów tej marki są paski Gucci. Poniżej znajdziecie krótki poradnik, który mam nadzieję pomoże Wam się ustrzec przed zakupem podróbki paska Gucci.


1. Po pierwsze zwróć uwagę na cenę. Jeśli cena jest dużo niższa niż oryginału powinien być to dla Ciebie pierwszy znak ostrzegawczy. W takim przypadku powinieneś dokładnie sprawdzić pasek przed zakupem.

2. Sprawdź numer seryjny – oryginale paski Gucci mają wytłoczony po wewnętrznej stronie numer seryjny produktu. Oczywiście niektóre podróbki też go posiadają jednak brak numeru seryjnego od razu dyskwalifikuje pasek.

Gucci numer seryjny

3. Sprzączki w paskach Gucci mają albo wytłoczony napis GUCCI (dużymi literami) lub wyglądają jak dwie zwrócone do siebie litery G. Obie te litery powinny być identyczne. Jeśli litery te nie są takie same lub jeśli posiadają jakieś wady, ubytki, niedoskonałości to najprawdopodobniej masz do czynienia z podróbką. Oryginalne paski Gucci posiadają również napis „Made in Italy” po wewnętrznej stronie.

UPDATE: Dostępne są również paski z jedną literą G na sprzączce.

4. Jeśli kupujesz pasek Gucci z nie do końca sprawdzonego źródła koniecznie odwiedź oficjalną stronę Gucci.com i porównaj produkt, który chcesz kupić z oryginalnym produktem na stronie producenta.

5. Może to zabrzmieć banalnie ale dokładnie sprawdź pisownie wszystkich napisów na pasku, pudełki, metce itd. Niektóre słabej jakośc podróbki mogą zawierać błędy i literówki.

6. Materiał – oryginalne paski Gucci wykonane są z wysokiej jakości naturalnej skóry. Posiadają również przyjemny, delikatny zapach naturalnej skóry. Podróbki wykonane są ze skóry syntetycznej i nie posidają tego charakterystycznego zapachu lub po prostu śmierdzą tworzywem sztucznym.

7. Pakowanie – oryginalne paski Gucci otrzymujemy wraz z woreczkiem (sakiewką), tak zwanym dust bag. Jeśli nie ma takiego woreczka to najprawdopodobniej jest to podróbka. Niektóre podróbki posiadają woreczek jednak jest on wykonany z materiału bardzo niskiej jakości, w przeciwieństwie do oryginału.

Masz wątpliwości? Zapytaj o poradę na forum!

Zostaw Komentarz