Jak rozpoznać podróbkę odzieży DIESEL?

Napisany przez on 11 września 2013 in Bluzki, Kurtki, Odzież, Spodnie - 1 Komentarz

Diesel jest marką która kieruje swoje kolekcje głównie do ludzi młodych i chcących wyrazić siebie. Ich charakterystyczne hasło reklamowe brzmi „Only The Brave”. Faktem potwierdzającym ich slogan może być znana kolekcja Diesel-a „BE STUPID” czy też współpraca z wieloma różnymi firmami m.in. Ducatti, Adidas i wiele innych. Ich kolekcję to nie tylko zwykła odzież, to styl i pomysł na życie.
Jednak jeśli marka jest znana i rozpoznawalna to zazwyczaj możemy spotkać wiele jej podróbek. Najczęściej podróbki pochodzą z Chin, tam żadna fabryka nie boi się o wykorzystywanie znaków firmowych czy tym podobnych, oni raczej nie słyszeli o takim czymś. Rynek podróbek na świecie to miliardy dolarów. Dobrze jest wiedzieć jak chronić się przed jakimikolwiek podróbkami. W tym artykule dowiesz się jak rozpoznać podróbkę marki Diesel.

Baner unikatowy

1. Zacznijmy od metek, metki nie są jednakowe do wszystkich produktów sprzedawanych przez markę Diesel. Metka od spodni jest o wiele większa (dłuższa), od tej pochodzącej od koszulek. Patrząc na metkę należy zwrócić uwagę na takie elementy: metka wykonana jest z bardzo dużą starannością, wszystko jest zawsze idealnie takie samo, nawet rdzawe kółeczko zawsze musi być, na awersie mamy logo „DIESEL®”, w podróbkach najczęściej brakuje „®”, na rewersie widzimy nazwę modelu spodni. Jeśli chodzi o metki wewnętrzne to musi znajdować się na nich adnotacja: „Para Espana Diesel Iberia, S.A.”. Odzież DIESEL produkowana jest w różnych krajach mianowicie: Tunezja, Chiny, Indie. Czasami kolekcje tworzone we współpracy z innymi firmami pochodzą z Włoch.
metki

metki1

metki2

metki 3

2. Oglądając spodnie marki DIESEL pierwsze na co zwracamy uwagę to brand na małej kieszonce.(patrz zdjęcie). Nie ma opcji żeby zabrakło tego elementu. Jeśli brak go, mamy do czynienia z podróbką.
ob

3. Metka wewnętrzna spodni musi posiadać znak autentyczności, logo marki oraz cienki drobny pasek przy rozmiarze, na drugiej stronie metki znajdziemy adres internetowy firmy, pięcio cyfrowy numer RN, CA.

4. Warto wspomnieć o kolekcji DIESEL która powstała we współpracy z firmą Adidas, jest to jeden z najczęściej podrabianych towarów tej marki i dosłowny „HIT” sprzedażowy na Allegro.

Mała wewnętrzna kieszeń jest oczywiście obrandowana, nad nią mamy logo Trefoil oraz widoczny tag „Adidas”

adid

Z tyłu spodni mamy znaczek Trefoila, który wykonany jest z skóry krowiej.
adi

Kolejnym elementem jest grafika, którą znaleźć możemy na lewej stronie kieszeni oraz wewnętrzne pasy w spodniach (nie we wszystkich modelach).
ad

add

5. Na koniec prezentujemy trochę zdjęć żywcem wyciągniętych z naszych polskich internetowych aukcji, idealne przykłady podróbek:
478e9c9bd872fb4cdec26e6

ba2161b0be67d32d

dscf9227zps7b1d405a

img0455ld

Masz wątpliwości? Zapytaj o poradę na forum!

Jeden Komentarz on "Jak rozpoznać podróbkę odzieży DIESEL?"

  1. piotr 20 września 2016 o 09:04 · Odpowiedz

    witam proszę mi powiedzieć czy ktoś ma te trampki i czy to model orginalny ???

Zostaw Komentarz