Jak rozpoznać podróbkę czapki New Era?

Napisany przez on 16 września 2013 in Pozostałe - Bez komentarzy

New Era to marka wypuszczająca kolekcje słynnych czapek. Osoby które się tutaj znalazły wiedzą o co chodzi więc nie będę zanudzał. Szukając wymarzonej czapki często przeglądamy serwisy internetowy, aukcje itd. Tylko, że często w tego typu serwisach mamy więcej podróbek niż oryginałów, dlatego przedstawiam poradnik jak rozpoznać podróbkę czapki New Era.
1. Hologram MLB
Najczęściej w podróbkach występuje zupełnie inny hologram, nie widać pod światło kuli ziemskiej która jest wyraźnie widoczna w oryginałach. W oryginale hologram jest prostokątny i widnieją tam loga MLB oraz napis Authentic. Poniżej zdjęcia podróbek:
eraf1_thumb_medium300_

eraf6_thumb_medium300_

2. Naklejka na daszku
Często podróbki mają naklejkę 59FIFTY*50, a modele które nie zostały wypuszczone z okazji 50 rocznycy powstania modelu mają 59FIFTY. Naklejka zawsze jest złota, błyszcząca, a w środkowej części jest napis 59FIFTY, na obwodzie mamy napis „Originators of the true fitted”

3. Logo MLB z tyłu
W podróbkach często możemy zauważyć że baseballista jest skierowany w odwrotną stronę niż powinien. Kolejnym elementem jest piłka, w podróbkach jest często nieproporcjonalnych rozmiarów. Logo powinno być zawsze wypukłe, wyjątkiem są czapki z serii Authentic, które mają płaskie trzy kolorowe logo z MLB.

4. Rozmiarówka
Podróbki łatwo poznać po nietypowej rozmiarówce. Poniżej zdjęcie z autentyczną rozmiarówką:
rozmiarowka_thumb_medium600_

5. Metki wewnętrzne
Wewnątrz powinny być 3 metki. Idąc od storny daszka w głąb od lewej mamy metkę z napisem „Genuine merchandise” oraz logiem MLB. Na środku mamy metkę z logiem New Era (nowe metki mają niebieskie logo). Na końcu mamy metkę z rozmiarem. Kolekcja „Authentic” lewą metkę ma z logiem MLB oraz napisem „Authentic collection”.

6. Guzik
Powinien łączyć taśmy w środku czapki w punkcie gdzie się wszystkie przecinają
eraf7_thumb_medium300_

7. Kształt czapki
Czapka powinna być zaokrąglona, podróbki są często bardzo kanciaste.

8. Dziurki wentylacyjne
Powinny być wykonane bardzo starannie, okrągłe a nie w kształcie elipsy. Powinny być dokładnie obszyte bez żadnych przerw.
eraf8_thumb_medium300_

Zdjęcia pochodzą z: glamrap.pl/tekstylia-poradniki/480-poradnik-czapki-new-era-fake-czy-legit

Masz wątpliwości? Zapytaj o poradę na forum!

Zostaw Komentarz