Jak rozpoznać podróbkę butów EMU?

Napisany przez on 16 września 2013 in Buty - Bez komentarzy

Ostatnimi czasy bardzo popularnymi butami na jesień czy zimę są buty EMU. Jeśli coś staje się popularne to niestety spodziewać się możemy że od razu pojawiają się podróbki tych rzeczy. Niestety rynek butów od razu został zalany wręcz łudząco podobnymi butami, jednak w butach EMU chodzi o materiał i wełnę z merynosów zapewniającą izolację i ciepło. Przy odpowiedniej pielęgnacji buty EMO wystarczą Ci na wiele sezonów. Postaramy się przedstawić tutaj kilka rad jak rozpoznać podróbkę butów EMU.


1. Buty EMU nie są tanie, nie łudźmy się że znaleźliśmy okazję na allegro i kupimy takie buty za 100 czy 200zł. Buty EMU to koszt około 300-500zł. Wszystko zależy czy jest to najnowsza kolekcja, czy wybieramy model wodoodporny czy inny.

2. O oryginalności świadczyć może specjalny znaczek umieszczony z tyłu buta.

3. Kolejnym elementem potwierdzającym oryginalność jest nieścieralna podeszwa którą stworzona jest z napisów EMU – patrz zdjęcie.
Jak rozpoznać oryginalne EMU

4. Warto zwrócić uwagę również na materiałową metkę która znajduje się na szczycie cholewki – mamy tam napis EMU, trzeba pamiętać że kolekcja 2010/2011 w modelu Bronte posiada napis EMU WOOL.

5. Ważne przy zakupie butów Emu jest aby sprawdzić dobrze sprzedawcę, zobaczyć jakie inne przedmioty sprzedaje, jakie ma komentarze dotyczące aukcji z butami EMU itp. Nie da nam to 100% gwarancji ale zawsze wiedzieć będziemy co inni sądzą o tym sprzedawcy i sprzedawanych przez niego butach.

6. Warto zajrzeć na stronę www.emuaustralia.com gdzie znaleźć możemy wszystkie kolekcje dla wszystkich członków naszej rodziny z dokładnym opisem każdego modelu. Pomoże nam to w znalezieniu różnić między podróbką a oryginałem na zdjęciu.

7. Warto wspomnieć że oryginalne pudełko do butów wygląda tak:
jak rozpoznać podróbkę butów emu

Masz wątpliwości? Zapytaj o poradę na forum!

Zostaw Komentarz