Jak rozpoznać podróbkę Breitlinga?

Napisany przez on 23 września 2013 in Zegarki - Bez komentarzy

Breitling to jedna z najbardziej ekskluzywnych i luksusowych marek zegarków. Dlatego też jest tak często podrabiana. Ceny za zegarki Breitlinga sięgają czasami setek tysięcy. Nie dajmy się nabrać że kupimy ten zegarek okazyjnie za 500 czy 1000zł. Tutaj pokażemy wam kilka porad jak rozpoznać podróbkę zegarka Breitling.




1. Zwróć uwagę na wagę zegarka
Zarówno zegarek jak i bransoleta w zegarkach Breitlinga zrobione są tradycyjnie ze stali nierdzewnej (stainless steel). Z tego powodu zegarki Breitlinga są zazwyczaj bardzo ciężkie. Podróbka jest bardzo często o wiele lżejsza. Warto sprawdzić na oficjalnej stronie wagę oryginalnego zegarka i porównać z zegarkiem który mamy zamiar kupić.

2. Przypatrz się wszystkim logo Breitlinga
Firma Breitling produkuje zegarki z logo na każdej tarczy, natomiast w podróbkach często logo znajduje się tylko na głównej tarczy. Oglądając zegarek który mamy w planach kupić dobrze jest mieć ze sobą lupę. Często w sklepach sprzedających zegarki można znaleźć taką lupę na miejscu.

3. Szukaj literówek
Tekst na na zegarku znajduje się z tyłu koperty. Tekst zawiera adres firmy, model oraz numer seryjny. Zegarki Breitlinga produkowane są w Niemczech dlatego też jeśli ktoś nie zna dość dobrze niemieckiego to będzie mu ciężko wychwycić jakąkolwiek literówkę. Jeśli bardzo nam zależy na sprawdzeniu zegarka który chcemy kupić można skonsultować się ze specjalistką w zakresie niemieckiego który sprawdzi nam tekst pod kątem literówek.

4. Data
Data powinna być wyświetlana bez podania konkretnego dnia tygodnia. Jeśli spotkaliśmy się z zegarkiem pokazującym dzień tygodnia to możemy być pewnie że to podróbka.

5. Oznakowanie producenta
Breitling standardowo wybija swoje logo producenckie na odwrocie paska. W podróbkach logo to może znajdować się w innym miejscu lub być zupełnie nieobecne.

Najlepszym wyjściem przy kupowaniu tak drogiego zegarka będzie udanie się do sklepów które zajmują się tak drogimi i luksusowymi zegarkami, wtedy możemy być pewni że nie zostaniemy oszukani. W Polsce zegarki Breitlinga zobaczyć można w wybranych salonach firmy Apart.

Masz wątpliwości? Zapytaj o poradę na forum!

Zostaw Komentarz