Jak rozpoznać podróbkę baterii Nokii

Napisany przez on 25 lipca 2011 in Telefony - 1 Komentarz

Z biegiem czasu baterie w urządzeniach przenośnych tracą swoją pojemność. Aby przywrócić telefonom pierwotny czas działania użytkownicy decydują się na zakup nowej baterii, głównie z powodu jej niskiej ceny. Niestety jak się okazuje podrobiona bateria może wyrządzić więcej szkód niż porządku (między innymi może zniszczyć całkowicie telefon).
Warto więc wiedzieć w jaki sposób rozpoznać oryginał
  1.  Każda bateria wypuszczona z fabryki Nokii musi bezwzględnie posiadać oryginalny hologram. Poniższe zdjęcie prezentuje go pod czterema kątami.

Powyższe zabezpieczenie daje na chwilę obecną 100% pewności,  bowiem wszystkie spotykane podróbki na naszym rynku nie mają właściwego hologramu. Odnosi się również do wszystkich rodzajów baterii firmy Nokia.

Masz wątpliwości? Zapytaj o poradę na forum!

Jeden Komentarz on "Jak rozpoznać podróbkę baterii Nokii"

  1. MaW 8 maja 2012 o 19:14 · Odpowiedz

    Od siebie dodam tylko, że hologram najlepiej oglądać w bezpośrednim świetle pojedynczej zwykłej żarówki – nie może być mleczna/energooszczędna/osłonięta kloszem. Najlepiej do porównania wziąć „zaufaną” baterię np z telefonu z salonu i nową – różnica w pzypadku fałszywej jest olbrzymia! W świetle słonecznym tego tak dobrze nie widać…

Zostaw Komentarz