Jak rozpoznać podróbkę Armani Jeans?

Napisany przez on 12 września 2013 in Odzież - Bez komentarzy

Armani to marka której chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Jej sława znana jest na całym świecie, co za tym idzie – jest często podrabiana. W tym artykule chcemy przekazać Wam wiedze jak rozpoznać podróbkę odzieży Armani Jeans.


1. Zacznijmy od metki, jest ona granatowa z równym wyraźnym napisem. Poniżej granatowej metki znajdują się zazwyczaj dwie białe które informują nas o rozmiarze i kraju pochodzenia. Metka nie zawsze jest takich samych rozmiarów, wszystko zależy od rodzaju odzieży. Kiedyś odzież od Armani Jeans produkowana była jedynie we Włoszech i była o wiele lepszej jakości niż obecnie. Aktualnie możemy spotkać się z produktami z krajów Europy Wschodniej czy też krajów azjatyckich takich jak np. Chiny.

1

2. Metka papierowa to zarazem książeczka zawierająca certyfikat. Na zewnątrz jest ona koloru ciemnogranatowego z wyróżniającą się fakturą papieru, jest też srebrny napis „AJ | Armani Jeans”. Na zewnętrznej stronie znajdziemy naklejkę z oznaczeniami produktu.

2

22

3. Certyfikat – często spotykany element potwierdzający autentyczność jeśli chodzi o markową odzież. Na certyfikat składają się:
-okładka w kolorze beżowym z fakturą tłoczoną w tzw. „jodełkę”. Patrząc pod odpowiednim kątem możemy zobaczyć znak wodny
„GIORGIO ARMANI”. Okładka opatrzona jest również logiem Armaniego – jest ono wypukłe.
Po środku zobaczyć możemy napis „Certificato di autenticita”. Pisownia w tym przypadku jest bardzo ważnym elementem, ponieważ często w przypadku podróbek możemy napotkać się na literówki z racji braku biegłości w językach obcych osób produkujących podróbki – napis jest również wypukły.
-książeczka – zawiera ona informacje o produkcie, opisuje sposób dbania o produkt. Książeczka jest w czterech językach – włoskim, angielskim, francuskim oraz niemieckim

3

33

333

3333

33333

4. Materiałowa metka wszyta na zewnątrz – jest ona zawsze prostokątna koloru żółtego z obramowaniem czarnym – w nowszych kolekcjach lub z obramowaniem granatowym – w starszych. Na metce znajduje się logo Armaniego – orzeł. Logo zawsze jest równe i staranne, często w podróbkach logo jest krzywe lub też przedstawia zupełnie coś innego niż powinno (gołębie, trójkąty itp.). Metka zawiera również napis „ARMANI J. ®”

5. Kody produktów na metkach – jak to zawsze bywa kod produktu na metce papierowej zgadzać się musi z kodem na metce wszytej.
5

55

555

6. W ramach ciekawostki przedstawiam jeszcze fake prosto z chińskich aukcji internetowych!
fake

Masz wątpliwości? Zapytaj o poradę na forum!

Zostaw Komentarz