Jak rozpoznać podrobiony pad PS3?

Napisany przez on 6 marca 2012 in Akcesoria, Elektronika - 9 Komentarzy

Playstation 3 to jedna z najpopularniejszych obecnie konsol do gier na świecie. Wiele graczy decyduje się na zakup opcjonalnych akcesoriów, niewątpliwie najczęstszym wyborem z nich jest dodatkowy pad. Aby nie wpaść w sidła nieuczciwych sprzedawców, warto zwrócić uwagę na
 1. Pady PS3 w czerwonym opakowaniu/blistrze to produkt przeznaczony na rynek azjatycki. Wersja europejska natomiast jest w opakowaniu czarnym. Zazwyczaj nieuczciwi sprzedawcy oferują właśnie pady w czerwonym opakowaniu, my zaś doradzamy zakup czarnej wersji.
 2. Każdy pad, powinien mieć na tylnej naklejce podany numer seryjny modelu. Oryginalne pady posiadają numer CECHZC2E natomiast podróbki zazwyczaj są opatrzone numerem CECHZC2H.
 3. [AdsWithin]
 4. Pady do PlayStation 3 posiadają baterię 300mA, bądź w niektórych przypadkach 500mA. Uwaga na sprzedawców, którzy chcą sprzedać pada o pojemności np. 400mA.
 5. Na tylnej  naklejce, numer modelu oraz opis baterii jest oddzielony od kodu kreskowego wraz z opisem miejsca produkcji i znakiem „CE”. Nieoryginalne pady obok owego znaku posiadają tekst „Compiles with IDA…”, który znajduje się w obrysowanym kwadracie. W oryginalnym padzie, miejsce obok niego powinno być puste.
Masz wątpliwości? Zapytaj o poradę na forum!
Opracowano na podstawie:
 1. http://forum.polygamia.pl/playstation-3/czy-dualshock-3-dolaczany-do-slimow-jest-inny-niz-ten-od-fatow/
 2. http://www.neoseeker.com/forums/30444/t1156198-disassociating-ps3-controller-from-ps3/

9 Komentarzy on "Jak rozpoznać podrobiony pad PS3?"

 1. Jarek 6 marca 2012 o 17:07 · Odpowiedz

  Również polecam sprawdzać zawsze numer seryjny, sam się raz na niego naciąłem.

 2. Tomek 27 grudnia 2012 o 12:38 · Odpowiedz

  Piszącemu brakuje chyba kompetencji. Piszesz o nieoryginalnych padach, sugerując, iż te przeznaczone na rynek azjatycki są nieoryginalne. Niestety, one są ORYGINALNE, tyle że do kupienia w sklepie nie w Londynie, Berlinie, Warszawie, a w Hong Kongu, Singapurze czy Bangkoku. Podkreślam jeszcze raz – one są ORYGINALNE i w pełni kompatybilne z naszymi PS3. Dlatego należałoby trochę przeredagować to co napisałeś.

  • admin 30 grudnia 2012 o 19:28 · Odpowiedz

   W artykule nie jest napisane iż czerwony pad oznacza podróbkę. Celem pierwszego punktu było przekazanie informacji że kupno innej wersji kolorystycznej niż czarna zwiększa znacząco szanse trafienia na towar nieoryginalny. Powiedzmy sobie szczerze, kto by ściągał te pady z azjatyckich rynków i sprzedawał je w stosunkowo niewygórowanych cenach? Takie rarytasy powinny mieć cenne odpowiednio wywindowaną, zgodnie z prawami ekonomii.

 3. nekos 4 stycznia 2013 o 20:22 · Odpowiedz

  Pady pakowane w czarne opakowania także są podróbkami. Sugerować się można tylko ceną i to też nie zawsze, bo koleś może zawołać za podrobionego pada w czarnym opakowaniu i 150zł.
  Jedyne wyjście to kupowanie padów w dobrych sklepach, nic na allegro bo tam trafić na oryginał to cud.

 4. Jeremi 3 marca 2013 o 20:47 · Odpowiedz

  Zakupiłem taki pad na Allegro Małe porównanie do oryginału dołączonego do konsoli:
  -gałki stawiają znacznie większy opór przy ruchach
  -przyciski również stawiają większy opór
  -dolna część jednej z gałek (ta kula trze o obudowę pada)
  -spusty muszą mieć minimalnie inny kształt bo nakładki gioteck spadają
  -ładowanie podejrzanie krótko trwa, niby lampki gasną a bateria nie jest do końca naładowana a raz nawet w ogóle się nie naładowała

  Rozkręciłem oba pady i to co ujrzałem w środku to zupełna tandeta – aż trudno to opisać. Bateria no name bez żadnych napisów jest mocno przyklejona!!! do tej płytki pod spodem bo nie posiada żadnego mocowania. Kółka powodujące wibracje zamiast umieszczone w plastikowym mocowaniu, by nie latać wewnątrz są po prostu owinięte jakąś pianką i wciśnięte – jakby dobrze potrząsnąć padem jest szansa że wypadną. Wnętrze tego pada w niczym nie przypomina oryginału. Trudno mi uwierzyć by Sony mogło aż taki chłam produkować…

 5. gosc 6 sierpnia 2013 o 10:11 · Odpowiedz

  Te zdjęcie 5 to zdjęcie orginalu wersji amerykańskiej czy podróbki?

 6. Kapitan Bomba 22 listopada 2013 o 15:11 · Odpowiedz

  „Pady do PlayStation 3 posiadają baterię 300mA, bądź w niektórych przypadkach 500mA.”

  Co za totalne bzdury… Ręce opadają normalnie…

  Oznaczenie na Padach z tyłu na naklejce oznacza zużycie prądu przy podłączonym kablu. A pojemność baterii w każdym Dualshocku 3 wynosi 570mAh… Bo pojemność baterii podaje się w „mAh”

 7. Marek 25 marca 2015 o 22:36 · Odpowiedz

  CECHZC2H (H) for Hongkong
  CECHZC2E (E) for Europe
  CECHZC2J (J) for Japan
  CECHZC2U (U) for US
  CECHZC2A (A) for Australia
  dla poprawienia tematu wszystkie są na liście sony niestety różnią się jakością wykonania

 8. Przemyslaw 13 maja 2015 o 16:07 · Odpowiedz

  no sam wpadlem w puapke lichwo spamiarza za posrednictwem serwisu aukcyjnego olx.Zamowilem pad opisany jako oryginalny malo uzywany a dostalem lipe odp.naklejka nr.1 bez znaku jakosci N1158 z bateria 300mA,z plastiku ktory trzeszczy podczas sciskania,a przy mocnym nacisku sam mi naciska rozne przyciski.Jednym slowem kiche kupilem w cenie dobrego.Nie chce drugi raz wpasc w pulapke i przestrzegam innych.Lepiej jest zaplacic wiecej i cieszyc sie z pozadnego produktu.

Zostaw Komentarz