Jak rozpoznać oryginalne Ray Bany?

Napisany przez on 31 marca 2015 in Okulary - Bez komentarzy

O produktach tej marki, a więc o okularach, mówi się w samych superlatywach. Nawet najbardziej wymagający użytkownicy nie mają do nich najmniejszych nawet zastrzeżeń; począwszy od ich wyglądu, poprzez komfort noszenia, aż do zadania, które mają spełniać, a więc chronić nasze oczy. Firma ta od dziesiątek lat cieszy się wielką popularnością oferując okulary przeciwsłoneczne i zwykłe.
Niestety, na rynku krąży wiele podróbek. Czy wiesz jak je rozpoznać?

Okulary te mogą być podrobione bardzo dobrze. W końcu marka istnieje na rynku od roku 1937, a fason okularów nie zmienił się prawie wcale. Jednak nieoryginalne okulary można poznać po dodatkowych akcesoriach. Po pierwsze – pudełko. Okulary Ray Ban zawsze sprzedawane są w metalicznym pudełku, z czerwonymi, prostokątnymi naklejkami z białym napisem. Naklejki są dwie – jedna z przodu, druga na jednym z boków. Na pudełku znajduje się również naklejka z informacjami o produkcie (m.in. model i rozmiar). W opakowaniu tym, mieści się specyficzne etui, zapinane na zatrzask, w kolorze czarnym lub brązowym. Widnieje na nim emblemat firmy. Oprócz etui znajdziemy w pudełku również broszurkę, mini katalog, a także ściereczkę. Co więcej, okulary nigdy nie są całe włożone do folii ochronnej.

Najbardziej znanymi modelami są Wayfarer i Aviator, choć trzeba przyznać, że model drugi jest popularniejszy. Został wymyślony specjalnie dla ochrony oczu lotników, ale szybko został rozpowszechniony poprzez hollywoodzkie gwizdy.

Masz wątpliwości? Zapytaj o poradę na forum!

Zostaw Komentarz