Jak rozpoznać oryginalne Huntery?

Napisany przez on 31 marca 2015 in Buty - Bez komentarzy

Hunter jest marką znaną i cenioną na całym świecie. Bez wątpienia reklamie tej marki pomaga fakt, że to właśnie ona jest dostawcą obuwia nieprzemakalnego dla samej Angielskiej Królowej Elżbiety oraz dla jej męża. Cenione są za elegancję w swojej prostocie, wygodę, ale także – co najważniejsze- za idealne wykonanie, dzięki któremu stopa, nawet pomimo bardzo niekorzystnej pogody i deszczu, jest sucha i bezpieczna. Często jednak, oryginalne kalosze są podrabiane – można bowiem na tym całkiem nieźle zarobić. Jak ustrzec się przed podróbkami? Ważne, aby zawrócić uwagę na kilka elementów.

Podstawowym błędem, który robią fałszerze, jest niedokładne odwzorowanie logo, które znajduje się wysoko na cholewce buta. Jest to czarny napis „HUNTER” – sporządzony wielkimi literami na białym tle. Podróbki często nie mają jednak czerwonej otoczki. To pierwszy znak, że nie jest to oryginalne obuwie. Warto zwrócić również uwagę na ilość szwów, nigdy nie powinni być więcej niż osiem elementów. Kolejny element to podeszwa, która jest trudna do podrobienia, a przynajmniej wymaga wiele wysiłku, którego fałszerzom nie ponieść. Podeszwa poddawana jest procesowi kalandrowania, co po pierwsze daje jej charakterystyczny wygląd, a po drugie gwarantuje nieprzemakalność.

Dzięki tym elementom można rozpoznać już oryginalne, lecz jeżeli jeszcze masz jakieś wątpliwości, zajrzyj na stronę producenta i sprawdź jakie kolory oferuje. Jeżeli sprawdzisz np. model Gloss Tall Boot na stronie, zobaczysz wiadomość w jakich dokładnie kolorach i odcieniach model jest produkowany. Nie ma możliwości, aby mógł znaleźć się na rynku Hunter w innym kolorze.

No i jeszcze waga, która zazwyczaj oscyluje ok 1kg i 814 g. Oczywiście, może nieco się różnic, ale nie powinna zbyt dużo. Jeżeli chcesz kupić oryginalne buty, nie śpiesz się. Pośpiech nigdy nie jest dobrym doradcą.

Masz wątpliwości? Zapytaj o poradę na forum!

Zostaw Komentarz