Jak rozpoznać oryginalne Conversy?

Napisany przez on 31 marca 2015 in Buty - Bez komentarzy

Converse to klasyka i historia – to obuwie kultowe. Wydawać by się mogło, że trampki to trampki i nie ma sensu wydawać wiele, by wyglądać dokładnie tak samo jak inni, którzy kupili je za kilkanaście złotych. Cóż, może tak mówić każdy, kto nie miał ich na stopie. Jeżeli choć raz założyłeś Conversy, to pewne jest że nie chciałbyś zamieniać ich na podróbki.

Trampki te zaprojektowane były z dużą pomocą koszykarza Charlesa Taylora. Przez wiele lat interesowali się nimi tylko sportowy, jednak szybko obuwie to stało się modne wśród młodzieży i pozostało tak do dzisiejszego dnia. Jak to jednak bywa, oryginalne buty bardzo szybko doczekały się swoich podróbek na światowym rynku. Jednak wygody i komfortu nie da się podrobić.

Z zewnętrznej strony, w okolicach kostki, firma umieszcza swój znak – białek kółko, w którym znajduje się gwiazdka z 5 ramionami i napisami; niebieskimi i czerwonymi. Znak ten występuje na modelach sięgających do kostek. W podrobionych egzemplarzach można dopatrzyć się zmienionych kolorów lub zmienionej ilości ramion gwiazdy. Na języku umieszczona jest metka. Napis powinien być wyraźny, a litery charakterystyczne, jak gdyby zaplatany warkocz. Na podeszwie od środka, w oryginalnym obuwiu, zawsze widnieje napis Concers, a wewnątrz litery „o” umieszczona jest gwiazda.

Jeżeli buty będą idealnie odwzorowane, to i tak pozostaje coś, po czym z pewnością poznasz oryginalne obuwie – zapach. Podrobione tenisówki po prostu bardzo brzydko pachną gumą. Oczywiście nowe conwersy również mają specyficzny zapach, jednak nie jest on ani tak nieznośny, ani tak intensywny, jak buty podrobione. I na koniec cena. Oryginalne trampki to koszt rzędu 150-300 złotych.

Masz wątpliwości? Zapytaj o poradę na forum!

Zostaw Komentarz