1

Temat: Regulamin Forum

Forum to miejsce, w którym można dyskutować niemal na każdy temat. Aby jednak zachować porządek i miłą atmosferę należy przestrzegać kilku podstawowych zasad:

 1. Na Forum nie umieszczamy komentarzy lub odnośników (linków) do stron internetowych, które naruszają prawo, w szczególności:

  • zawierają wulgaryzmy,

  • zawierają treści pornograficzne,

  • propagują alkohol,

  • propagują narkotyki i inne środki odurzające,

  • obrażają osoby publiczne lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby,

  • obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie,

  • przyczyniają się do łamania praw autorskich

 2. Nie obrażamy innych forumowiczów

 3. Wątki należy zakładać w odpowiednich dla nich działach, w przeciwnym razie będą przenoszone do właściwych, bądź usuwane.

 4. Temat wątku powinien być odpowiednio sformułowany i jednoznacznie określać treść wątku.Przykładowo, jeśli problem dotyczy podrobionych butów Air Force One, zakładamy temat "Podrobione buty Air Force One", a nie "Pomocy!", "Problemy" czy "Przeczytajcie to koniecznie!". Tematy w stylu "Co wybrać?" także są omijane przez większość forumowiczów.

 5. Przed założeniem wątku prosimy sprawdzić, czy podobna dyskusja już się na Forum nie toczyła (pomocna tu będzie wyszukiwarka na Forum – opcja "Szukaj" w menu Forum).

 6. Wątki zawierające kłótnie, wyzwiska czy służące wyłącznie do nabijania postów (pkt 17) będą usuwane lub przenoszone do działu "Śmietnik".

 7. . Zabronione jest tworzenie takich samych wątków w kilku różnych działach. Powtarzające się wątki będą usuwane.

 8. Nie piszemy dużymi literami (z użyciem caps locku), zwłaszcza w temacie wątku.

 9. Nie powinno się cytować długiej na dwie strony wypowiedzi tylko po to, by dopisać "Zgadzam się!". Cytujmy jedynie krótkie fragmenty, mające przypomnieć, o co chodziło w cytowanej wypowiedzi.

 10. . Należy unikać animowanych awatarów (obrazków pod loginem), a także animowanych obrazków w podpisach (sygnaturach) – chyba że animacja jest bardzo dyskretna i nie kłuje w oczy.

 11. Zabronione jest tzw. nabijanie postów (dodawanie do każdego wątku kilkudziesięciu wypowiedzi na godzinę o treści "Ok", "Aha", "Popieram" itp., mających na celu jedynie zwiększenie "rangi" na Forum). Osoby notorycznie nabijające posty otrzymają ostrzeżenie.

 12. Zabronione jest podszywanie się pod administratorów Forum, w szczególności używanie takich awatarów czy podpisów, jak "Administrator", "Moderator" czy "Zespół Nieoryginalny.pl".

 13. Wszelkie zmiany w regulaminie są ważne od momentu opublikowania, użytkownicy Forum zostaną o nich poinformowani.